Väätsa eakate kodu

9.06.15

Aadress: Türi tee 1, Väätsa 72801 Järvamaa

Juhataja: Tiia Mettus

eakatekodu@vaatsa.ee,

tel 5814 6000   

 

Väätsa eakate kodu põhimäärus

Väätsa eakate kodu asutamine

Väätsa eakate kodu hoolekogu koosseisu kinnitamine

Väätsa eakate kodusse suunamise, vastuvõtmise ja sealt lahkumise või väljaarvamise  kord

 

Energiatõhus Väätsa Eakatekodu.

Väätsa valla kiigepargi ja mõisapargi kõrvale kerkiv eakatekodu on üks neljast avalikust hoonest Eestis, mis rajatakse Eesti-Šveitsi koostööprogrammi raames eesmärgiga suurendada avalike hoonete energiatõhusust. Väätsa eakatekodu on liginullenergiahoone, mis saab enamuse oma energiast päikesest. Eakatekodus saab olema kohti kuni 38  inimesele ja tegemist on esimese uue avaliku hoonega Väätsa vallas pärast Eesti taasiseseisvumist. Ühtlasi saab olema valmiv ehitis seni ainuke hoolekandeasutus Väätsal ja mõeldud teenindama lisaks Väätsa kodanikele teiste valdade elanikke.

Toimetaja: RIINA PAAS

Tere tulemast uude ja ainulaadsesse Väätsa eakate koju!

11.05.15

2015 aasta juuni kuus avatakse Väätsal vastvalminud eakate kodu, millele annavad omanäolise ja sooja õhkkonna nii kliendisõbralikud teenused kui ka ainulaadne hoone. Eakate kodu maja on kaunis ja valgusküllane, spetsiaalselt eakate koduks kavandatud planeeringu ja hoolikalt läbimõeldud sisekujundusega. Unikaalseks teeb hoone aga energiasäästlikkus ja loodussõbralikkus. Väätsa eakate kodu ehitamist toetati Eesti-Šveitsi koostööprogrammist, mille laiemaks eesmärgiks on energiasääst Eesti avalikes asutustes. Tänu programmi vahenditele sai eakate kodust esimene passiivmaja Väätsal, mis vähendab oluliselt koormust keskkonnale.

Eakate kodus on kohti kuni 38 kliendile, valida saab elamise ühe- ja kahekohaliste tubade vahel, eraldi on komplekteeritud toad erivajadustega klientidele.

Tubades on olemas kõik eakale vajalik (toad on möbleeritud, kõigis tubades on televiisor, külmkapp, WC ja dušš) igast toast pääseb lõunapoolsele rõdule. Lisaks tubadele on klientide käsutuses ka erinevad ühisruumid, kus eakaaslastega seltskondlikult aega veeta või oma külalisi vastu võtta. Majas on mõeldud eaka vähenenud liikumisvõimele – hoone kahe korruse vahel sõidab lift, välditud on libedaid põrandakattematerjale ja vaipu. Vajadusel saab majas mugavalt liikuda ka ratastoolis.

Eakate kodus pakutakse kliendile teenuseid vastavalt individuaalsetele vajadustele – abistatakse söömisel ja pesemisel, tuletatakse meelde ravimivõtmist, koristatakse tuba ja pestakse pesu.

Eakate kodu organiseerib huvi- ja ühistegevusi, arvestades sealjuures klientide soove, huvisid ja ideid. Lisaks hoolitsevad eakate kodu töötajad, et tähistamata ei jääks ühegi kliendi sünnipäev ega riiklik tähtpäev.

Meie hoolitseme klientide eest nagu oma vanaema-vanaisa eest!

Teenuse hind on kahekohalises toas 680 eurot, üksinda toas elades 1000 eurot.

Väätsa eakate kodu kohamaksu kinnitamine

Teenus koosneb:

elamine möbleeritud toas

toitlustamine 4 korda päevas

abistamine pesemisel

ravimite võtmise meeldetuletamine - ravimite võtmine

perearsti teenuse kättesaadavuse tagamine

esmaabi ja esmaabiravimid (valuvaigistid, plaastrid jms)

TV

voodipesu vahetus vastavalt vajadusele

toa koristamine vastavalt vajadusele

isikliku pesu pesemine vastavalt vajadusele

Vaba aja sisustamine (individuaalne ja grupi suhtlus eakatega, puhketoa kasutamine, sünnipäevade ning muude tähtpäevade tähistamine ja muu vaba aja sisustamine).

Lisateenused

Retseptiravimid
Tehnilised abivahendid
Inkontinentsivahendid (mähkmed, geelid, lisatarvikud)
Eriarsti teenus
Proteesid ja toed
Prillid
Eritransporditeenus / seotud lisavajaduse rahuldamisega (proteeside ja abibahendite soetamine, eriarsti vastuvõtt koos saatjaga)
Olmeteenused väljapool hooldekeskust
Tehingute tegemine ametiasutustes

Toimetaja: RIINA PAAS