Ehitus ja planeerimise valdkonnaga tegelevad ametnikud

Urmas Kupp

ajutine asendaja
ehitusnõunik
tel 384 8259, 509 1415
Urmas.Kupp@tyri.ee

Vastuvõtt Väätsa vallamajas E 13.00 - 17.00 ja K 8.00 - 12.00

Väätsa aleviku jalg- ja jalgrattatee ehituse tehniline projekt

4.11.16

Tellija: Maanteeamet

Projekteerija: OÜ Reaalprojekt

 

Projekt on planeeritud teostada EASi kergliiklusteede toetusskeemi vahenditega. Väätsa Vallavalitsus on esitanud rahastamistaotluse 2014. aastal.

Toimetaja: RIINA PAAS

Väätsa Põhikool renoveeritakse enegiatargaks hooneks

19.09.16

Toimetaja: RIINA PAAS

Väätsale rajatakse Eesti energiatõhusaim eakatedekodu

19.09.16

26.08.2014

Täna pannakse nurgakivi Väätsa uuele energiatõhusale hooldekodule. Valmides on tegemist Eesti kaasaegsaima ja energiatõhusama eakatekoduga, mille rajamist toetatakse Eesti-Šveitsi koostööprogrammist.

Nurgakivi asetamisel osalevad sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt, Šveitsi suursaadiku esindaja Dominique Petter, Eesti-Šveitsi koostööprogrammi koordinaator Olita Berzina, Väätsa vallavanem Lauri Läänemets, Väätsa vallavolikogu esimees Margit Lugna, AS Tartu Ehitus esindaja Üllar Juhanson.

„Hoone on projekteeritud energiatõhusana, mis tähendab, et suvel ei ole vaja seda jahutada ja talvel liigselt kulutada energiat soojendamisele. Suvel kõrgelt paistva päikese varjavad rõdud ja ruum püsib mõnus. Samas talvel käib päike madalamalt ja ühtlasi soojendab läbi akende maja," ütles Väätsa vallavanem Lauri Läänemets.

Maja ventilatsioonisüsteemi tööshoidmiseks saadav elektrieneriga saadakse tulevikus katusel asuvatest päikesepaneelidest, mille väljundvõimsus on 11 KW. Targa hoone energiatarbimist ja tootmist on tulevikus võimalik otse ekraanidelt jälgida.

„Tegemist on näiteprojektiga, mille positiivset kogemust soovime rakendada Väätsa põhikooli, rahvamaja jt avalike hoonete renoveerimisel ning loodame, et ehk elanikud, kes oma maju ehitavad, saavad ka sellest innustust," lisas Läänemets.

Nurgakivi pidulik asetamine toimub täna kell 15:00 Väätsa vallas Türi tee 1.

Väätsa valla kiigepargi ja mõisapargi kõrvale kerkiv eakatekodu on üks neljast avalikust hoonest Eestis, mis rajatakse Eesti-Šveitsi koostööprogrammi raames eesmärgiga suurendada avalike hoonete energiatõhusust. Eakatekodus saab olema kohti kuni 40 inimesele ja tegemist on esimese uue avaliku hoonega Väätsa vallas pärast Eesti taasiseseisvumist. Ühtlasi saab olema valmiv ehitis seni ainuke hoolekandeasutus Väätsal ja mõeldud teenindama lisaks Väätsa kodanikele teiste valdade elanikke.

Hoone projekteeris U-Disain OÜ (autorid Uko Künnap ja Indrek Taukar). Eakatekodu ehitustöid alustati vahetult pärast 2014. aasta jaanipäeva, hoone valmib veebruaris 2015. Töid teostab AS Tartu Ehitus, kogu hoone maksumuseks kujuneb prognooside kohaselt 1,4 miljonit eurot, millest üle miljoni tuleb Eesti- Šveitsi koostööprogrammi raames.

 

Lisainfo:
Lauri Läänemets
Väätsa vallavanem
+372 513 9037
lauri.laanemets@vaatsa.ee
www.vaatsa.ee

 

Toimetaja: RIINA PAAS